Meet the Collective

Poznaj Justynę Traczyk

Od blisko 20 lat praktykuję i szerzę holistyczne podejście do yogi, jako sposobu na zaopiekowanie się sobą oraz jako systemu wartości kształtujących zaangażowanie i odpowiedzialność wobec siebie i świata. 

Kocham outdoor, proste życie w górach, wspinanie i odnajdywanie miejsc wolnych od działań człowieka. Obserwowanie zachodzących zmian nie pozwala mi pozostawać na nie obojętną i chcę chronić świat natury, który mnie koi i zachwyca. Zdaję sobie sprawę z  tego, że kryzys klimatyczny to zjawisko intersekcjonalne i aby mu przeciwdziałać potrzebujemy również zwalczać każdy przejaw społecznej niesprawiedliwości. Bo nie żywioły zabijają, ale nierówności.

W swojej pracy zgłębiam podejście trauma-informed, które uwrażliwia na różnego rodzaju traumy: indywidualne, społeczne, ekologiczne i systemowe.

Na przestrzeni lat uczyłam yogi, uważności i prowadziłam warsztaty dla kobiet w różnych częściach świata. Zorganizowałam też kilkadziesiąt wyjazdów łączących jogę i czas blisko natury.

Pomagałam również odzyskiwać poczucie bezpieczeństwa w swoim ciele nastolatkom, pacjentkom onkologicznym oraz kobietom osadzonym w areszcie.

Od lat angażuję się we współprace i inicjatywy z ludźmi i  markami promującymi lokalność, ekologiczną odpowiedzialność  i zrównoważony rozwój.


Poznaj Natalię Kopeć

Polka z urodzenia, mieszkanka Portugalii z wyboru, wieloletnia studentka Ashtanga Yogi. Od lat jestem związana z działaniami na pograniczu komunikacji i community management. 

Współpracowałam jako reporterka w dziale kulturalnym wrocławskiego TVP i TVP Kultura.

Mieszkałam w Indiach, Malezji, Francji i USA. Przez kilka lat pracowałam w Google, w którym zajmowałam się zarządzaniem społecznościami online i organizacją konferencji w Europie i Stanach Zjednoczonych. 

W 2018 razem z partnerem i dwójką synów ruszyliśmy w podróż po Azji, jednak zawsze na lato wracaliśmy do Portugalii. Tutaj urodził się też nasz trzeci syn. W końcu, po wielu przeprowadzkach osiedliśmy we własnym domu na portugalskim wybrzeżu. Życie w dużych miastach takich jak Warszawa czy New Delhi zamieniłam na portugalską prowincję. Moi synowie chodzą do “leśnej” szkoły i spędzają dużo czasu w naturze.

W EYC poruszam często tematy edukacji ekologicznej dzieci i tego jak łączyć najnowsze zdobycze technologii z bliskością przyrody. Prezentuje sylwetki lokalnych przedsiębiorców, ludzi kreatywnych i działających zgodnie z misją dbania o Planetę.


~ jako Kolektyw ~

~ Opowiadamy się po stronie planety, która będzie mogła być bezpiecznym domem nie tylko dla Nas, ale też dla kolejnych pokoleń. Której piękno nie będzie zagrożone ludzkim działaniem, a wręcz przeciwnie - chronione eko-empatią i przepisami prawnymi.

~ Działamy razem, zapraszamy ekspertki i ekspertów ze świata ekologii, zrównoważonego rozwoju, holistycznego zdrowia, psychologii i rozwoju osobistego, działaczy społecznych i środowiskowych. 

Nasz Photo Collective: Justyna Zduńczyk, Marta Streng, Justyna Traczyk